JSL: Šampion silan, Voši bod EmptySub Avg 04 2012, 21:45 od Gost

JSL: Šampion silan, Voši bod EmptyNed Apr 15 2012, 15:46 od Snaga-Krajine

JSL: Šampion silan, Voši bod

Gost
Gost

JSL: Šampion silan, Voši bod Empty
PočaljiNaslov: JSL: Šampion silan, Voši bod   JSL: Šampion silan, Voši bod EmptySub Avg 13 2011, 20:58

Partizan odličan na premijeri protiv Novog Pazara (5:0). Eduardo izašao zbog povrede. Kragujevčani odoleli u Novom Sadu i bili bliži pobedi pred oko 7.000 gledalaca.

Najava jamba?

Sve je bilo u znaku broja pet u prvoj utakmici nove sezone u Humskoj. Navijači Partizana su transparentom "najavili jamb", aludirajući na petu uzastopnu titulu svog tima, a crno-beli su im odgovorili "petardom" protiv Novog Pazara!

Partizan je ubedljivom pobedom i igrom počeo odbranu trona. Preko 10.000 navijača moglo je da uživa u lepim potezima i golovima JEDNOG tima.

Očekivalo se više od Novog Pazara na prvom, istorisjkom meču u "najjačem društvu", ali protiv raspoloženog i razigranog domaćina nisu mogli ništa.

"Valjak" je već od prvog minuta (kola) počeo da melje.

Tim Aleksandra Stanojevića nametnuo je svoj stil, uzeo loptu u posed i silovito krenuo ka golu protivnika. Ređali su se napadi, prilike, a onda je Eduardo načeo Pazarce.

Nije šampion stao ni posle vođstva.

Sa druge strane, tek jedan šut u okvir gola Partizana. Malo za ekipu koja je u premijernu sezonu Superlige ušla sa ambicijama da možda čak napadne i vrh tabele.

U Beogradu, protiv šampiona, nisu se mnogo pitali...

Partizan - Novi Pazar 5:0 (2:0). Pet golova pet strelaca - Eduardo, Nemanja Tomić, Saša Ilić, Lazar Marković i Stefan Babović.

PARTIZAN: Stojković, Ranković, Rnić, Ivanov, Volkov, Medo, Vukić, Tomić, Ilić (od 59' Babović), Eduardo (od 22' L. Marković), Jovančić (od 75' Dijara).

NOVI PAZAR: Ristić, Marković, Spasojević, Babić, Ostojić, Šunjevarić, Stojanović, Vusljanin, Đalac (od 67' Lotinac), Kecap (od 54' Ademović), Bogunović.

Od prvog minuta je bilo vrelo na tribinama, a navijače je dodatno zagrejao već u uvodnim trenucima i Zvonimir Vukić.

"Vezista" crno-belih odlično je izveo prekid sa oko 20 metara po sredini kaznenog prostora, ali je lopta zakačila "živi zid" i otišla tik pored stative u korner.

Eduardo Pašeko bio je ubedljivo najopasniji igrač Partizana na početku utakmice, a imao je veliku podršku i od saigrača.

Šampion je bio silovit...

Ređale su se prilike ispred gola Borivoja Ristića, da bi u 17. minutu Vladimir Volkov odlično centrirao, a Eduardo iz trka glavom pogodio mrežu. Napadač Partizana bio je za pola koraka ispred odbrane protivnika, međutim, drugi pomoćnik ništa nije signalizirao. Crno-beli su poveli 1:0.

Mogao je Brazilac i pre pomenutog minuta da se upiše u strelce, ali je Ristić dobro intervenisao.

Samo dva minuta posle vodećeg gola, Eduardo je posle polukontre sjajno sa desne strane ubacio loptu na penaltik, gde je glavom pokušao Vladimira Jovančić, ali je umesto mreže zatresao stativu. Najbolji akter u prvih 20 minuta, Eduardo, povredio se prilikom centaršuta, tako da je Stanojević bio prinuđen da umesto njega uvede mladog Lazara Markovića.

Ostaje pitanje da li je trener crno-belih izvršio izmenu jer nije želeo mnogo da rizikuje pred duel sa Šamrok Roversima ili je, ipak, reč o ozbiljnijoj povredi, što bi za Partizan na početku sezone i uoči evropskih duele sa Ircima bio veliki hendikep.

Nakon prilike Jovančića i povrede Brazilca, Partizan je malo zastao, a Pazarci došli do daha. Filip Stojanović je sjajno tukao sa preko 25 metara, a Vladimir Stojković je morao lepom paradom da spasava gol "pranog valjka".

Pred kraj prvog poluvremena Ristić je napravio veliku grešku, Jovančić je došao do lopte na mestu gde se spajaju gol-aut i linija šesnaesterca, driblingom se oslobodio Ristića, koji je neoprezno uklizao, napadač Partizana pao, ali nije bilo penala niti žutog kartona za bivšeg igrača Rada.

Srđan Kaurin iz Subotice mogao je da pokaže na "belu tačku", jer je Ristić promašio loptu i po nogama zakačio Jovančića.

Partizan je na odmor, ipak, otišao sa dva gola prednosti. Nemanja Tomić potvrdio je uzlaznu putanju svoje forme i posle dva gola u kvalifikacijama za Ligu šampiona protiv Genka, postigao prvenac u novoj sezoni.

Tomić je mrežu pogodio u svom stilu - nakon vrlo precizno izvedenog "slobodnjaka" u 45. minutu.

Partizan je i u drugom delu bio vrlo siguran i još ubedljiviji.

Novi Pazar je brzo ostao sa desetoricom na terenu. Stojanović je neoprezno startovao na Lazara Markovića, a sudiji Kaurinu nije preostalo ništa drugo nego da igraču novog superligaša pokaže drugi žuti karton već u 51. minutu.

Sve dileme oko pobednika, ako ih je i bilo, rešene su u 54. minutu. Vukić je izveo korner, Ivanov posle skoka prosledio loptu na drugu stativu gde je potpuno sam bio Saša Ilić i nije mu bilo teško da postigne treći gol za Partizan.

Stadion je prokuljučao kada je u 75. minutu umesto Jovančića na teren izašao Dijara. Nošen podrškom publike Senegalac je vrlo lepo proigrao Babovića, koji u sredini pronalazi tinejdžera Markovića. Vemoma lepu akciju "rezervista" crno-belih završio je Marković svojim prvim superligaškim golom u karijeri.

Ni tu nije bio kraj goleadi...

Samo tri minuta kasnije (86. minut) sevnuo je dupli pas Tomića i Vukića, ali je Babović uspeo da skloni loptu saigraču i da pogodi mrežu - 5:0.

Na stadionu u Humskoj bilo je preko 1o.000 gledalaca. Velika grupa navijača, njih oko 2.000, stigla je iz Novog Pazara. Na početku utakmice bilo je obostranih nacionalističko-verskih prozivki, ali su se vrlo brzo obe navijačke grupe opredelile za sportsko bodrenje svojih timova. Ipak, uvrede nisu izostale do kraja meča.
REMI U NOVOM SADU

Vojvodina je bila na ivici ponora u Novom Sadu, ali je na kraju uspela da osvoji prvi bod. Drugi ide u Kragujevac. Zasluženo!

Sjajan ambijent na stadionu Karađorđe. Posle osam godina igrala se večernja prvenstvena utakmica, preko 7.000 gledalaca došlo je da gleda duel Vojvodine i Radničkog iz Kragujevca na otvaranju sezone.

Na kraju 1:1 (0:0).

Poveli su gosti preko Darka Spalevića u 63. minutu, a izjednačio je pet minuta pre kraja utakmice Milan Bojović.