PRIMERA: Počelo je! Preokret Valensije EmptyUto Jan 01 2013, 13:01 od promaja

PRIMERA: Počelo je! Preokret Valensije EmptyUto Jan 01 2013, 12:57 od promaja

PRIMERA: Počelo je! Preokret Valensije EmptyUto Jan 01 2013, 12:54 od promaja

» Gdje živite?
PRIMERA: Počelo je! Preokret Valensije EmptyUto Jan 01 2013, 12:52 od promaja

» Jasko & Nerko (Extra)
PRIMERA: Počelo je! Preokret Valensije EmptySub Nov 17 2012, 20:08 od veliki maki

» Krajiska midi muzika

» Dj Nikol@ - Zare I Goci - Mitraljez (RMX Septembar 2012)
PRIMERA: Počelo je! Preokret Valensije EmptyUto Sep 18 2012, 12:55 od Gost

» Krajiski spotovi
PRIMERA: Počelo je! Preokret Valensije EmptySub Avg 04 2012, 21:45 od Gost

» Prijedlozi...
PRIMERA: Počelo je! Preokret Valensije EmptyNed Apr 15 2012, 15:46 od Snaga-Krajine

PRIMERA: Počelo je! Preokret Valensije Empty
PočaljiNaslov: PRIMERA: Počelo je! Preokret Valensije   PRIMERA: Počelo je! Preokret Valensije EmptySub Avg 27 2011, 20:45

U subotu je počela i Primera. Roberto Soldado spasio Valensiju, Real Sosijedad uspešan kao gost u Hihonu.

Posle više od mesec dana nagađanja i natezanja da li će se u Španiji u avgustu igrati utakmice u najjačem rangu, konačno se lopta zakotrljala.

Doduše, ne kada je predviđeno već nedelju dana kasnije. Primera je startovala utakmicama drugog kola i odmah na početku bilo je dosta uzbuđenja.

Najviše u Valensiji.

Domaćin je šampionat započeo pobedom, iako se samo pet minuta pre kraja nalazio na ivici poraza od Rasinga iz Santandera. Na kraju 4:3 (1:2).

Valensija je povela preko kapitena Roberta Soldada u drugom minutu. Ali, već u 15. na semaforu je pisalo 1:2. Soldado je bio strelac i za goste, koji su autogolom stigli do izjednačenja. Nedugo zatim i Lautaro Akosta postiže gol, a u 56. minutu zahvaljujući Adrijanu Gonzalezu Rasing ima ubedljivih 3:1.

Adil Rami je uspeo da vrati Valensiju u život dva minuta kasnije, a Roberto Soldado da preokrene sve. Za njega se može reći da je na prvoj utakmici u novom prvenstvu bio junak, pa tragičar i na kraju junačina. Sa dva gola u 88. i 90. spasio je Valensiju i obezbedio joj prvi trijumf.

Pobedu je zabeležio Real Sosijedad, koji je kao kost bio bolji od Sportinga - 1:2.