PREMIJER: Čelsi se opet izvukao EmptySub Avg 04 2012, 21:45 od Gost

PREMIJER: Čelsi se opet izvukao EmptyNed Apr 15 2012, 15:46 od Snaga-Krajine

PREMIJER: Čelsi se opet izvukao

Gost
Gost

PREMIJER: Čelsi se opet izvukao Empty
PočaljiNaslov: PREMIJER: Čelsi se opet izvukao   PREMIJER: Čelsi se opet izvukao EmptySub Avg 27 2011, 20:48

Norič bio nadomak osvajanja boda na Stamford brižu, ali izgubio čak 1:3. Povredio se Drogba, igralo se 101 minut. Blekburn promašio dva penala!

Čelsi se i dalje muči. Posle samo boda osvojenog u Stouku, "plavci" su zabeležili drugu uzastopnu pobedu - obe na Stamford bridžu pogocima u finišu utakmica. Posle VBA (2:1), "pao" je i Norič, na kraju ubedljivo - 3:1 (1:0).

Jer, Lampard je u 82. minutu iz penala doneo vođstvo domaćinu od 2:1, a debitant Mata je stavio tačku u 101. minutu - 3:1. Utakmica je produžena 11 minuta, jer se sredinom drugog poluvremena dugo ukazivala pomoć teško povređenom Drogbi.

On se sudario sa golmanom Noriča Rudijem, pao i ostao nepomičan da leži. Sa terena je iznet fiksiran u kadici.

Kada je Bosingva opalio iz daljine i bio precizan već u šestom minutu, činilo se da će tim Andrea Viljaša Boaša konačno imati lak posao.

Međutim, povratnik u Premijer ligu je izjednačio u 63. minutu. Golman Čelsija Ilario i Ivanović su se sudarili, lopta je došla do Holta, koji je poslao u praznu mrežu - 1:1.

Ipak, da će bodovi ostati na Stamford bridžu nagovestio je Lampard. Prethodno je golman Rudi napravio prekršaj nad Ramirešom zbog čega je isključen.

Branislav Ivanović je na poziciji štopera odigrao ceo meč, a osim pojačanja iz Valensije, prvi nastup za Čelsi u finišu je zabeležio i novajlija iz Anderlehta, Lukaku.

Liverpul se razgoropadio. Trijumf na gostovanju Arsenalu dao je krila "crvenima", pa su savladali Bolton, desti put uzastopno u prvenstvu na Enfildu - 3:1 (1:0).

Ofanziva tima Kenija Dagliša urodila je plodom već u 15. minutu kada se u strelce upisao Henderson. U uvodu drugog poluvremena domaćin je dokusurio protivnika. Adam je asistirao Škrtelu za 2:0 u 52, a već u sledećem minutu i sam je pogodio cilj - 3:0.

Neuspeh Boltona ublažio je Klasnić u 92. minutu svojim trećim golom u sezoni.

Liverpul ima sedam bodova i prenoćiće na vrhu tabele, zajedno sa Čelsijem, a priliku da ih prestignu imaće ekipe iz Mančestera, koje imaju po šest, ali će tek igrati mečeve trećeg kola.

Radosav Petrović je ponovo počeo na klupi, ali je u dresu Blekburna zaigrao već od 35. minuta. Međutim, nije mogao da pomogne ekipi makar izbegne treći poraz. A domaćin je imao dva penala! Neprecizni sa bele tačke bili su Hoale i Formika zbog čega je stigla kazna u 92. minutu. Tada je dosuđena najstroža kazna za Everton, a siguran realizator bio je Arteta.

Vigan je skupio pet bodova pošto je bio bolji od Kvins park rendžersa, a oba gola postigao je Argentinac Franko Di Santo - 2:0.

I dok igraju u sistemu toplo-hladno, "rendžeri" se pojačavaju u finišu prelaznog roka. Posle Džoija Bartona iz Njukasla, KPR je kupio i defanzivca Luka Janga iz Aston Vile.

Desni bek reprezentacije Engleske potpisao je trogodišnji ugovor.

"Desiće se velike stvari u ovom klubu i ja sam stvarno zadovoljan što sam deo toga", rekao je 32-godišnji Jang.

Bez golova završene su dve utakmice, između Aston Vile i Vulvsa, kao i Svonsija i Sanderlenda. Nenad Milijaš je duel na Vila parku odgledao sa klupe.