KRAJINA U SRCU
Dobro dosli na forum Krajina u srcu!!!Registrujte da bih vidjeli cijel sadrzaj foruma...Vas Admin!!! Wink
KRAJINA U SRCU
Dobro dosli na forum Krajina u srcu!!!Registrujte da bih vidjeli cijel sadrzaj foruma...Vas Admin!!! Wink
KRAJINA U SRCU
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


 
PrijemLatest imagesRegistruj sePristupi
NAŠI PRIJATELJI
NetRaja.net Balkan Internet Cafe Filmovi Online Trejleri Sa Prevodom ExYu Radio
SXOUTBOX KRAJINA U SRCU
NAŠ BANER
Krajina u srcu
Zadnje teme
» Predstavite se...
Lukić: Vraćeni smo u realnost! EmptyUto Jan 01 2013, 13:01 od promaja

» Kako vam se svidja forum???
Lukić: Vraćeni smo u realnost! EmptyUto Jan 01 2013, 12:57 od promaja

» pozz svima
Lukić: Vraćeni smo u realnost! EmptyUto Jan 01 2013, 12:54 od promaja

» Gdje živite?
Lukić: Vraćeni smo u realnost! EmptyUto Jan 01 2013, 12:52 od promaja

» Jasko & Nerko (Extra)
Lukić: Vraćeni smo u realnost! EmptySub Nov 17 2012, 20:08 od veliki maki

» Krajiska midi muzika
Lukić: Vraćeni smo u realnost! EmptySub Nov 17 2012, 20:01 od veliki maki

» Dj Nikol@ - Zare I Goci - Mitraljez (RMX Septembar 2012)
Lukić: Vraćeni smo u realnost! EmptyUto Sep 18 2012, 12:55 od Gost

» Krajiski spotovi
Lukić: Vraćeni smo u realnost! EmptySub Avg 04 2012, 21:45 od Gost

» Prijedlozi...
Lukić: Vraćeni smo u realnost! EmptyNed Apr 15 2012, 15:46 od Snaga-Krajine

Statistike
Imamo 573 registrovanih korisnika
Najnoviji registrovani član je Kelsyrix

Naši korisnici su poslali ukupno 1328 članaka u 750 teme

 

 Lukić: Vraćeni smo u realnost!

Ići dole 
AutorPoruka
Gost
Gost




Lukić: Vraćeni smo u realnost! Empty
PočaljiNaslov: Lukić: Vraćeni smo u realnost!   Lukić: Vraćeni smo u realnost! EmptyNed Avg 28 2011, 19:56

Lukić: Vraćeni smo u realnost!


"Nije nam ostavljeno za čim da žalimo", kaže predsednik Crvene zvezde Vladan Lukić, ali dodaje da "svi u klubu moraju da nauče iz ovog poraza kako ne bi ponoviki greške". Ipak, prvi čovek crveno-belih sumnja da svi imaju inteligencije da shvate šta se dogodilo.

Crvena zvezda je u Francuskoj dobila priliku da vidi gde je.

A, to gde je u odnosu na jednu od boljih, ali svakako ne najbolju francusku ekipu, uopšte ne hrabri. Čak može da deluje deprimirajuće. Takođe, tamo gde je sada, nije bila često u svojoj istoriji.

Seltik 5:1 (1969), Hamburg 4:0 (1975), Menhengladbah 5:1 (1977), Briž 4:0 (1987), PSV 5:0 (2004), Zenit 4:0 (2004) i eto sada Ren 4:0 (2011).

U revanš meču plej-of runde Lige Evrope, slavni srpski klub, bivši šampion Evrope i sveta, doživeo je jedan od najubedljivijih poraza u svetloj istoriji.

Bilo je 4:0 za šestoplasirani tim francuske lige iz prošle sezone, što uz pobedu Rena prošle nedelje u Beogradu dovodi do ukupnog rezultata od 1:6. Posle nekoliko nedelja tokom kojih su svi, uprava, stručni štab, igrači i navijači verovali da Crvena zvezda ima šanse da prođe Ren, usledilo je surovo spuštanje na zemlju i vraćanje u realnost!

Na tu temu, predsednik Vladan Lukić samo se složio, slegao ramenima još "vruć" na aerodromu u noći između četvrtka i petka i rekao…

"Tako je… Vraćeni smo u realnost. Očigledno je bilo da smo mi imali svoja nadanja i želje, ali da je na terenu bila razlika u dimenzijama. Nije nam uopšte ostavljeno prostora da za nečim žalimo. U ovih 90 minuta shvatili smo gde nam je mesto i šta nam je realnost", priznao je Lukić pred nekolicinom izveštača iz Beograda, koji su takođe bili svedoci u najmanju ruku neslavnog izdanja najtrofejnijeg srpskog kluba.

Da li je bilo mučno posmatrati utakmicu?

"Jeste, sigurno je bilo teško posmatrati sve ono, ali u isto vreme sam uživao gledajući kako igra Ren, u želji da jednog dana Crvena zvezda igra ovakav fudbal".

Šta deli Zvezdu od toga?

"Mnogo toga… Mnogo", kaže Lukić i nadovezuje se:

"Ne želim da se ova izjava protumači kao alibi, ali to je moglo da se nasluti od dolaska u ovu zemlju, koja voli fudbal, pomaže fudbal, gde imate ligu koja je izuzetno kvalitetna, sa mnogo jakih klubova. To su sve pokazatelji da ne samo Zvezdi, već i srpskom fudbalu, predstoji veliki posao da bismo jednog dana, možda, mogli da se uhvatimo u kolo sa ekipama iz ovakvih zemalja", uopšteno je rekao Lukić, koji je napravio i poređenje između Superlige i Evrope.

"Ja mislim da su se naši igrači protiv Javora trudili ovoliko, da bi dali još dva gola, a onda četiri dana kasnije vidite koliko je to malo i nedovoljno za ekipe kao što je Ren. Činjenica je da je Ren jedna od najboljih ekipa u Francuskoj trenutno, ali to uopšte nije izgovor, jer je naša težnja da se takmičimo sa najboljima".

U nameri da osvoji titulu u Francuskoj, vlasnik Rena, inače milijarder, ove i prošle sezone uložio je više od 30 miliona evra u tim, doveo je Žonatana Pitroipu za oko sedam miliona evra, što Zvezda nije bila u situaciji da potroši za pojačanja u prethodnih, hmmm, pa pet, do sedam godina. I na kraju, možda i najvažnije, Ren je u takvoj situaciji da može glatko da odbije ponudu za Jana M'Vilu od 20 i kusur miliona evra, kao i za Uga Montanja od 15 miliona evra.

To je realnost.

"Sve je na njihovoj strani. Bilo je i pre utakmice, a posle su to demonstrirali i na terenu. U odnosu na nas oni spadaju u red visokobudžetnih timova, imaju mnogo kvalitetnije pojednice od naših, tako da mislim da nije postojala nijedna taktika ili nešto slično što je moglo da promeni odnos snaga na terenu", rekao je Lukić i tako indirektno zaštitio trenera Roberta Prosinečkog, čija je odluka da menja ustaljenu formaciju i istumba sastav za revanš u Renu naišla na osporavanje u javnosti.

Na kraju, trenerovo iznenađenje uopšte nije zbunilo Francuze, naprotiv. Već u 18. minutu bilo je 2:0 za Ren, na pomolu je bila katastrofa, a igrači Zvezde izgledali su kao goloruki gladijatori bačeni u arenu sa tigrovima, bez štita i mača.

"Ja nisam trener i zato neću da pričam o taktici i ne kažem da je trener pogrešio. Mogu da kažem samo hipotetički kako bih možda postupio. U situaciji kada snagom i brzinom ne mogu da pariram njihovim vezistima, probao bih da sastavim srednji red tako da se nadigravam sa njima. Recimo da je Evandro bio na raspolaganju, a nije, probao bih bez zadnjeg veznog, sa Dimitrijevićem, Evandrom i Kaduom, da probaju na maštu i fazon, pa šta bude…", kaže Lukić i dodaje:

"Ali, verujte da je Robi imao jako sužen izbor i znam kako je razmišljao".

Da li se slažete da je Zvezda, koliko-toliko, izgledala kao tim kada je u drugom poluvremenu ušao Andrija Kaluđerović na špic, odnosno kada su se Kristijan Borha i Kadu Mendeš vratili na svoje standardne pozicije?

"Moram da priznam da je nadački bolje izgledalo kada je ušao Kaluđerović u špic, pa čak i Mezenga", rekao je Lukić i podvukao:

"Da naglasim, da bih isto ovo rekao i da je Kaluđerović postigao gol na početku drugog poluvremena i da se završilo 2:1 za njih, pa sve i da smo izjednačili. Bilo je jasno od početka da su bolji…"

Posebno nemoćno fudbaleri Crvene zvezde izgledali su na trkačkom planu. U sprintu sporiji, u borbi za ničiju loptu drugi, u markaciji iza leđa, u igri 1 na 1 predriblani… Nije li trčanje, samim tim i fizička kondicija, u ovom trenutku najveći problem Zvezde? Uostalom, ako su prva dva gola "pala" na prepad, druga dva došla su u poslednjih pet minuta utakmice.

"Slažem se. Mene je to brinulo i pre utakmice, odnosno još posle Spartaka. Pritom ne mislim da smo malo trčali, meni više stvara problem to što trčimo nekvalitetno. Naša trka bez lopte ne postoji, a onda kada protivnik uzme loptu i ima kvalitet kao što ga ima Ren, mi ne možemo ni da pokušamo da ga stignemo, a kamo li da ga stignemo. Ti da bi sprečio kvalitet kao što je Ren, moraš bez lopte i u fazi odbrane i u fazi napada da se mnogo kvalitetnije krećeš. Mi to jako slabo radimo…", kritičan je Lukić.

Igra bez lopte, bar u evropskim okvirima, delovala je kao potpuna nepoznanica za ekipu Roberta Prosinečkog.

"Videli ste da su svi golovi padali posle akcija koje su završavali igrači bez lopte, odnosno da su dobijali pas neposredno pre egzekucije. To kod nas nije bio slučaj. Mi sve što smo uradili, uradili smo individualno. Nismo mnogo toga uradili, a ono što je bilo dobro je bio plod individualne mašte pojedinca i ako postoji putokaz onda je to ova demonstracija sile od strane ekipe Rena".

Lukić je imao i poruku za igrače i stručni štab, ali i članove uprave, da se iz ovoga, odmah, izvuku pouke.

"Ako može pouka da se izvuče za budućnost, onda je ovo idealan primer, jer smo protiv sebe imali ekipu koja je s toliko motivacije i koncentracije ušla od prve sekunde i pokazala ti ono bez čega se ne može. Moderan fudbal igrati samo kad imaš loptu je čista propast… Ako smo inteligentni i ako nismo sujetni, naučićemo mnogo toga iz ove utakmice".

Da li je samo brzina faktor da jedan tim odnese 80 odsto "ničijih" lopti?

"To pokazuje dve stvari, ne samo o fizičkim predispozicija. Jeste i to, ali pokazuje i taj fudbalski karakter, voljni momenat. To je nešto što mi određene igrače Crvene zvezde nećemo moći nikad da naučimo. To je selekcija…", svestan je Lukić, koji se potom obratio prvotimcima:

"Neki igrači koji budu uspeli to da shvate će napredovati. Ali, ja se plašim da neki naši igrači neće to shvatiti. Neće shvatiti šta im se dogodilo u Renu. Nisam siguran da su svi naši igrači toliko inteligenti da shvate koji su to propusti koje smo mi napravili u ovom porazu", bio je oštar Lukić.

Ipak, menadžment je taj koji je sproveo selekciju ovih igrača, pa tako on snosi najveći deo odgovornosti. Iako je već rekao da klub u ovom trenutku nije mogao da sastavi bolji tim, Lukić kaže da neke greške u budućnosti neće smeti da se ponove.

"Mi kao klub i svi koji budu radili sa ekipom moramo to da uvidimo te stvari i da sutra kada budemo imali mogućnosti da pravimo drugu selekciju ne napravimo grešku".

Da li je uprava mogla bolje na tom planu?

"Mi nemamo za čim da žalimo, jer mi jednostavno od ovoga bolju selekciju nismo bili u situaciji da napravimo. To je naša realnost. Mi potrošimo 500, 600 hiljada evra ili milion najviše, a oni potroše po 30 miliona evra, u situaciji su da odbiju ponudu Čelsija i Arsenala od 20 miliona evra. Njima je očigledno mnogo lakše da rade, bar tim ljudima koji sprovode selekciju, nego svima koji rade u našem klubu".

Lukić je potom naveo primer.

"Mi dovedemo Borhu, koji je za naše uslove kvalitetan igrač, ali videli ste koliko može na ovom nivou. Ali, Borha košta 300.000 evra i mi o njemu možemo da razmišljamo…".

Prvi čovek Crvene zvezde tvrdi da se ovog leta na primerima najboljih srpskih klubova može uočiti koliko smo kao društvo u celosti u zaostatku za razvijenim zemljama.

"I nemojte da se lažemo, kaskamo za bogatim društvom. To je fakat. To nije problem samo Zvezde, to je problem sa svim srpskim klubovima, koji su ovog leta ispadali od koga su već ispadali… To nam pokazuje na kom smo nivou. Ništa, ostaje nam da se rvemo u našoj ligi, da težimo nečem boljem, pa da jednog dana možda dostignemo zavidan nivo", svestan je Lukić da je i ove sezone Superliga realnost.

Šta trenutno nedostaje Crvenoj zvezdi da dostigne zavidan evropski nivo?

"Nedostaje nam jedno… Pet Evandra, kad je u formi. Na različitim pozicijama naravno", slikovito je prokomentarisao Lukić, a "pet Evandra, kada je u formi" može i da se kaže i ovako:

"Nekoliko miliona evra za pojačanja".

(Nikola Janković, MONDO)
Nazad na vrh Ići dole
 
Lukić: Vraćeni smo u realnost!
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
KRAJINA U SRCU :: OSTALO :: Sport-
Skoči na:  
Free forum | ©phpBB | Besplatan Forum međusobnog pomaganja | Signalizirajte zloupotrebu | Latest discussions